Policija u Luksemburgu počela je jutros s pretresima imovine u vlasništvu radikalnog SDA -ovog internet-jurišnika Jasmina Mulahusića, saznaje Dnevni avaz.
Radi se o akciji koja se provodi putem međunarodno-pravne pomoći, a prisustvuju joj i istražitelji Tužilaštva BiH.
Policija izuzima Mulahusićeve kompjutere. Traže se svi predmeti interesantni za slučaj koji se vodi protiv Mulahusića u BiH.
Policija će provjeriti i finansijske račune Mulahusića, koji je poznat po brojnim montažama i stavljanju meta na čelo novinarima i političarima koji nisu po volji SDA.
Zavidovički muftija
U septembru ove godine, podsjećamo, Mulahusić je uhapšen na graničnom prelazu kod Bosanskog Broda.
Njega Tužilaštvo BiH zvanično sumnjiči za krivična djela širenja nacionalne, vjerske i rasne netrpeljivosti.
No, Sud Bosne i Hercegovine, Mulahusića je pustio na slobodu, da bi se on, tri dana poslije bez određivanja bilo kakvih mjera zabrane vratio u Luksemburg i nastavio po starom.
Mulahusić na svojim mnogobrojnim profilima na društvenim mrežama godinama objavljuje sadržaj koji često targetira političke aktere, novinare i aktivist, te izražava radikalne stavove i beskompromisnu podršku članovima Stranke demokratske akcije (SDA).
Mulahusić slovi i za velikog fana direktora OSA-e Osmana Mehmedagića Osmice.
Nedavno su njegove fotografije sa Bakirom Izetbegovićem i Fadilom Novalićem, liderom SDA i premijer FBiH, tokom njihove posjete Luksemburgu, gdje Mulahusić živi i gdje su se s njim sastali i ručali, izazvale lavinu komentara i reakcija.
Ovaj zavidovički muftija spominje se i u izvještaju Alžirske vlade podnijetom Odboru Vijeća sigurnosti UN uspostavljenom shodno rezoluciji 1267 (1999).
U detaljnom dokumentu, punom imena terorista i podataka o njihovom kretanju i aktivnostima, na 13. stranici navodi se ime Ahmed Zaoui – alias Abou Houdeifa, rođen 7. decembra 1960. u ElIdrissia/Djelfa, Alžir, sin Lakhdara Zaouija i Amine Tahar.
Afera “Vehabije”
Također, on je odigrao i važnu ulogu fabriciranoj aferi od sturane paraobavještajnih struktura u BiH.
Tada je objavljeno da je Hrvatska obavještajna agencija SOA vrbovala vehabije iz BiH koji rade u Hrvatskoj i drugim zemljama EU da špijuniraju druge vehabije u BiH.
Ispostavilo se da od te priče nema ništa, a sve su glasnije bile špekulacije da su “vrbovani” ustvari bili instruirani od jednog dijela bh. obavještajne službe.
Na kraju se ispostavilo da je riječ o lažnim prijavama s ciljem diskreditacije određenih osoba, piše Dnevni avaz.