Zrinjski zabilježio rutinsku pobjedu protiv Radnika i popeo sa na drugu poziciju na tabeli

Ekipa Zrinjskog iz Mostara je rutinski savladala Radnik iz Bijeljine u okviru 25. kola m:tel Premijer lige, a rezultat je glasio 3:0.

Zrinjski je od prve do zadnje minute kontrolisao susret i zabilježili su rutinsku pobjedu. Već u 11. minuti Plemići dolaze do prednosti, Ćorluka je poslao jako dobru loptu prema Juranoviću a ovaj matira golmana gostiju, prva prava prilika i pogodak za Zrinjski.

Nastavili su Plemići napadati, ali jako dobar posao je odradio golman Radnika, Kozić koji je imao par dobrih intervencija. Zrinjski je nastavio da napada i mogli su do 2:0 u 35. minuti, ali ovaj put Juranović pogađa samo prečku. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Zrinjski je istim tempom nastavio i u drugom poluvremenu, Bilbija je imao par dobrih šansi na početku ali nije bio precizan. Ipak u 76. minuti susreta Biblija je uputio jak i precizan udarac, koji završava u mreži gostiju, ovo je za njega bio 11. pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Konačnih 3:0 je postavio Todorović u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Zrinjski se sada nalazi na drugoj poziciji sa 45 bodova, dok je Radnik na poziciji broj 10 sa 20 bodova.