Mavsi bez Dončića nisu isti, ni domaći teren nije bio prednost protiv Bostona

Boston Celticsi pobijedili su u gostima Maverickse sa 109:103, koji već drugu utakmicu ne mogu računati na slovensku zvijezdu Luku Dončića.

Kao što je poznati, Slovenac se oporavlja od povrede zgloba, a praktično je ovo treća utakmica zaredom, ako uzmemo u obzir da je protiv Miamija odigrao samo dvije minute prije povrede.

Mavsi su se poprilično dobro držali sinoć bez njega, vodili su na poluvremenu, ali Boston je odigrao odličnu obranu u trećoj četvrtini. Dallas je tada upisao samo 18 poena, dok su već u zadnjem periodu pali na dvocifreni zaostatak od kojeg se nisu uspjeli oporaviti.

Kemba Walker bio je najbolji u redovima Bostona s 32 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Dallas predvodio Kristaps Porzingis s 23 poena i 13 skokova.