Nebesko plavi savladali Inter u derbiju kola Serie A

Lazio je u posljednjoj utakmici 24. kola Serie A savladao Inter sa 2:1 i zasjeo na drugo mjesto tabele, sa bodom manje od lidera Juventusa.

Bio je ovo derbi kola talijanske Serie A. Nebesko plavi su bolje otvorili meč i već u devetoj minuti su imali sjajnu šansu, ali je Sergej Milinković-Savić pogodio samo prečku.

Potom Inter uspostavlja inicijativu. Pokušavali su Candreva i Lukaku, da bi u 44. minuti Inter stigao do pogotka.

Na odbijenu loptu naletio je zimsko pojačanje Nerazzura Ashley Young i pogodio za 0:1. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog dijela penal za Lazio. Stefan de Vrij pravi faul u šesnestercu, a siguran sa bijele tačke bio je Ciro Immobile za rezultat 1:1. U 69. minuti Lazio dolazi do velikog preokreta i erupciju oduševljenja na Olimpicu. Sa ruba šesnesterca ošutao je Sergej Milinković-Savić i pogodio za 2:1.

Inter je nakon primljenog pogotka krenuo u totalnu ofanzivu na gol Lazia, pogodio je Lautaro Martinez u 79. minuti, ali je njjegov gol poništen zbog ofsajda. Do kraja se rezultat nije mjenjao i ostalo je tako 2:1 za Lazio.

Lazio u narednom kolu gostuje kod Genove, dok Inter na svom terenu dočekuje ekipu Sampdorie.