Spars savladao Igokeu i osvojio prvi trofej Kupa u historiji!

Košarkaši Spars Realwaya osvojili su Kup Bosne i Hercegovine “Mirza Delibašić”, nakon večerašnje pobjede nad Igokeom rezultatom 93:85.

Ovo je prvi pehar Kupa koji osvajaju Sparsi u svojoj historiji.

Sparsi su od prvog minuta kontrolisali utakmicu, a na odmor se otišlo sa pet poena prednosti za domaćina. Dosta dobra podrška sa tribina dala je vjetar u leđa ekipi iz Sarajeva.

Oko 2.000 gledalaca u Sportskoj dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici imalo je šta vidjeti.

Igokea je nastavila sa napadima i u drugom poluvremenu, a posebno su se razigrali u posljednjoj četvrtini kada su za manje od minute došli do minus pet poena zaostatka. Ipak Ikogea nije mogla do preokreta te je trofej ostao zasluženo u Sarajevu.

Najefikasniji u redovima Sparsa bio je reprezentativac naše zemlje Kenan Kamenjaš, koji je postigao 19 poena. Prvi pratilac mu je Branislav Đekić koji je ubacio 18 poena, a sa veoma dobrim učinkom pokazao se i Adin Vrabac koji je ubacio 15 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Najbolji u timu Igokee bio je Keenan Evans sa 26 poena.