Manchester City osvojio EFL Cup

Fudbaleri Manchester Citya osvojili su EFL Cup. Danas na Wembleyu pobijedili su Aston Villu sa 2:1.

Građani su očekivano bili veliki favoriti u ovom meču i zasluženo su slavili. Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. City je poveo preko Aguera u 20. minuti, asistent je bio mladi Phil Foden.

Deset minuta kasnije drugi gol u mreži Aston Ville. Strijelac ovoga puta je bio Rodri na asistenciju Gundogana.

Nadu Aston Villi vratio je Samata golom u 41. minuti, nakon lijepog dodavanja El-Ghazia.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku meča tim Pepa Guardiole je kontrolisao utakmicu i pored nekoliko dobrih šansi i na jednoj i na drugoj strani rezultat se nije mijenjao.

Manchester City je odbranio trofej EFL Cupa, i ovo im je ukupno sedmi trofej u ovom takmičenju.