Bordo tim se namučio: Sarajevo uspjelo savladati Tuzla City

FK Sarajevo je u 3. kolu Premijer lige BiH na domaćem terenu savladalo Tuzla City rezultatom 1:0.

Prvu veliku priliku na meču imao je Ahmetović u 26. minuti, ali je njegov pokušaj uspio zaustaviti golman gostiju.

U 34. se tresla stativa gola domaćeg tima, pokušao je Badji, ali je za malo bio neprecizan. A onda samo minut kasnije Rahmanović upisuje asistenciju, a Ahmetović pogađa rašlje gola za vodstvo domaćeg tima.

U 40. je Tuzla mogla lako do izjednačenje, sam pred golmana je izašao Ubiparip, ali je Kovačević zaustavio njegov pokušaj.

Tri minute kasnije gosti su opet bili u velikoj prilici. I ovoga puta Kovačević je odbranio udarac Kojića, da bi nakon toga Badji u odličnoj prilici šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme je počelo relativno mirno, a ozbiljniju priliku smo mogli vidjeti tek u 78. minuti kada je Tatar odlično ubacio loptu, ali je Velkoski zamalo zakasnio na nju i tako propustio da poveća vodstvo svog tima.