Poluvrijeme u Izraelu: Maccabi – Željezničar 1:1

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice između Željezničara i Maccabi Haife, a rezultat je 1:1.

U prvih 30 minuta utakmice Maccabi je nametnuo svoju igru, te su imali dvije dobre šanse za postizanje gola, gdje je glavni igrač bio Abu Fani. Prvo je na početku utakmice šutirao sa 20 metara, ali je na svu sreću lopta otišla pored gola Željezničara. U 18. minuti Fani je opet šutirao, međutim, i ovaj put bezuspješno.

U 34. minuti Željezničar je iskoristio svoju priliku. Semir Štilić je sjajno proigrao Lendrića, a napadač Plavih se namjestio i pogodio mrežu Maccabija, čime Željezničar dovodi u vodstvo.

Međutim,  nakon samo četiri minute Chery je poravnao. Fudbaler Maccabija je šutirao sa 30-ak metara i pogodio za izjednačenje.

U drugoj minuti nadoknade Maccabi je opet imao dobru šansu da dođe u vodstvo. Menachem je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je pogodio stativu.