Video/ Željezničar izgubio od Maccabija i ispao iz Evropske lige

U prvom kolu kvalifikacija Evropske lige fudbaleri FK Željezničara izgubili su utakmicu protiv Maccabija iz Haife rezultatom 3:1.

Plavi su se dobro držali u u prvom dijelu utakmice, pa je rezultat nakon prvog poluvremena bio izjednačen.

Maccabi je do drugog gola na utakmici stigao u 59. minuti, kada je Nikita Rukavytsya pogodio glavom za 2:1.

U 66. minuti Ashkenazi je postigao treći gol te su fudbaleri Maccabija ostvarili plasman u dalju fazu takmičenja.

Maccabi Haifa: Cohen, Mabouka, Habashi, Arad, Menachem, Ashkenazi, Lavi, Abu Fani (od 54. Haziza), Chery, Wildschut (od 69. Shua), Rukavytsya (od 76. Nachmani).

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Šehić (od 75. Juričić), Hajdarević, Alispahić (od 75. Sadiković), Blažević, Veselinović (od 63. Mujezinović), Štilić, Lendrić.