Prema dermatolozima, “Ali prvo, kafa”, je vodič koju biste možda trebali primijeniti na svoju rutinu njege kože kada stigne jesensko vrijeme.
Howard Sobel, dermatolog iz New Yorka tvrdi da prijelaz između sezona pridonosi promjenama na koži.
“Kad temperatura padne i pojavi se vlaga, koža sve više radi kako bi održala hidrataciju. To može dovesti do upala, pogotovo ako ste skloni kožnim stanjima poput rozaceje”, kaže dermatolog.
Tu vam može pomoći kofein, piše Realsimple.
Kofein djeluje kao protuupalno sredstvo koje može smanjiti bore, posvijetliti kožu i poboljšati cirkulaciju. Bogat je antioksidansima, što znači da može zaštititi kožu od UV zračenja, zagađenja i raka kože.
Kofein za oči
Čimbenici poput neprospavanih noći, slane večere ili čak previše sunca mogu uzrokovati zadržavanje tekućine. Kako tvrid Sobel, kofein je izvrstan sastojak za smanjenje otečenosti i pospješivanje cirkulacije. Rezultati nisu dugotrajni, pa se dermatolozi slažu da je dva puta dnevno čarobni broj za najbolje rezultate.
Kofein za lice
Vaše oči nisu jedini dio lica koji može nateknuti. Prepuštanje hrani s visokim udjelom natrija može uzrokovati zadržavanje tekućine, a ujutro i natečeno lice. Kofein može privremeno potisnuti površinske krvne žile na koži te tako pomoći koži da izgleda manje crveno i nadraženo.
Kofein za tijelo
Kofein je glavni sastojak koji se nalazi u kremama za mršavljenje i celulit. Može povećati protok krvi, a navodno potiče uklanjanje masne kiseline iz masnog sloja. Iako je koža nakon pranja kofeinskim proizvodima glađa, kofein ne rješava celulit. Može privremeno smanjiti površinsku tekućinu i upalu u koži, što će celulit učiniti manje vidljivim.