Velež i Sarajevo podijelili bodove

Iako je pobjedi bio bliže Sarajevo, fudbaleri Veleža i Sarajeva su u derbiju 16. kola u Vrapčićima podijelili bodove.

Nakon mnogobrojnih prilika Sarajeva, meč je ipak završen bez golova, s rezultatom 0:0.

Na kraju je ovu utakmicu Sarajevo završilo s igračem manje, kada je u 65. minuti Benjamin Tatar zaradio drugi žuti karton, te je ostatak meča proveo u svlačionici.

U drugom dijelu utakmice, Velež je značajno bolje odigrao, te je na startu Brandao prijetio bordo timu dva puta. Posebno dobru priliku su propustili u 49. minuti kada je nakon sjajnog pasa Radovca šutirao pored gola.

U prvoj polovini drugog poluvremena gosti su samo prijetili nakon dva slobodnjaka koja je izveo Pejović, ali oba puta je dominantni Mulić otklanjao opasnost ispred svog gola, prenosi Sport Centar.

Nisu do samog kraja viđene prave šanse niti na jednoj strani, te je do kraja ostalo 0:0.

Sarajevo je tako i nakon 16. odigranog kola ostalo neporaženo u Premijer ligi BiH, te sada ima pet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Željezničar. Dok je Velež s ovim bodom zauzeo šesto mjesto.