Leicester i Machester United podijelili bodove na otvaranju Boxing daya

Utakmicom Leicestera i Manchester Uniteda počeo je popularni Boxing day u Engleskom Premiershipu.

“Lisice” iz Leicestera su izdržale i osvojile bod protiv “Crvenih vragova” a rezultat na kraju je glasio 2:2.

Utakmica je bila dosta ujednačena pa je na kraju ovo i pošten rezultat za obje ekipe.

United je poveo u 23. minuti Fernandes je sjajno pronašao Rashforda i ovaj pogađa za prednost svog tima.

Slavlje “Crvenih vragova” nije dugo potrajalo, Barnes je u 31. minuti lansirao jedan projektil, DeGea je bio nemoćan i rezultat je vraćen na početak 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Tempo utakmice je pao u drugom poluvremenu, United je bio bolji i agresivniji i nagrađeni su za to preko Martiala u 61. minuti, ali je Francuz bio sekundu brži i gol je poništen radi ofsajda.

Nove probleme za “Lisice” donosi Bruno Fernandes u 79. minuti, Cavani jednom krasnom loptom pronalazi Portugalca, a ovaj matira Kaspera Schmeichela za 1:2.

Sve je slutilo da će United uzeti bitna tri boda, a onda je uspavani Vardy u 81. minuti postavlja konačnih 2:2.

Leicester je ostao drugi na tabeli sa tri boda manje od lidera Liverpoola, dok je United treći sa bodom manje upravo od Leicestera.