Ono što nam je trebalo: Terzić debitovao pobjedom na klupi Milionera

Edin Terzić je na svom trenerskom debiju slavio u gostima protiv Werdera iz Bremena.

Utakmica je sjajno počela za goste iz Dortmunda, Raphael Guerreiro je u 12. minuti donio prednost svom timu. Radost je bila kratkog vijeka, Mohwald je u 28. minuti vratio sve na početak i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Borussia je izgledala jako dobro na terenu i u 78. minuti im je dosuđen jedanaesterac. Kapiten Marco Reus je prvo promašio, pa natrčao na svoj promašaj i posalo loptu u mrežu za konačnih 1:2.

Dortmund je ovom pobjedom skočio na četvrtu poziciju.

Podsjećamo Edin Terzić je dobio priliku da vodi prvi tim Borussije Dortmunda nakon što je klub uručio otkaz Lucien Favreu. Edin Terzić porijeklom iz BiH će ostati na klupi “žuto crnih” do kraja sezone.