Fudbaleri Schalkea poraženi u derbiju začelja, Kolašinac napustio teren ranije radi povrede

Fudbaleri Schalkea poraženi su od Kolna rezultatom 1:2 u 17. kolu njemačke Bundeslige, Sead Kolašinac je predvodio Schalke kao kapiten u ovom meču.

Sead Kolašinac je odigrao fantastičan meč, ali je nažalost morao napustiti teren u 72. minuti nakon jednog udaraca. Što se tiče rezultata Koln je poveo u 31. minuti preko Rafaela Czichosa.

Schalke je čekao na izjednačenje do 57. minute kada mladi Amerikanac Matthew Hoppe postiže pogodak za 1:1. Izgledalo je da će ekipe podijeliti bodove ali Jan Thielmann u 93. minuti donosi veliku pobjedu Kolnu.

“Rudari” su ostali na zadnjoj poziciji sa osvojenih samo sedam bodova, a Koln se nalazi na poziciji broj 16 sa 15 osvojenih bodova.