Odličan derbi Rome i Intera

Roma i Inter su podijelili bodove u sjajnom derbiju 17. kola Serije A, koji je odigran na Olimpicu.

Roma je otvorila sjajno susret i već u 17. minuti dolaze do prednosti. Lorenzo Pellegrini je sjajnim udaracem matirao Samira Handanovića i doveo domaćina u prednost.

Rezultat se nije mijenjao i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0. Inter je počeo bolje igrati i to im se isplatilo u 56. minuti kada Milan Škriniar pogađa za 1:1.

Sjajnim udarcem iskosa, Achraf Hakimi u 63. minuti dovodi Inter do preokreta. Činilo se da će Inter doći do velike pobjede, ali u 86. minuti Mancini se najbolje snalazi u gužvi i glavom šalje loptu u mrežu gostiju za 2:2.

Naš kapiten Edin Džeko igrao je od prve minute, izašao je minut prije završetka, kada ga je zamijenio Borja Mayoral.

Inter se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa 37 bodova, tri manje od lidera Milana, Roma je treća sa 34.