Arsenal preokrenuo i u gostima savladao Leicester

Nogometaši Arsenala su nakon preokreta pobijedili Leicester u 26. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 1:3 i upisali pobjedu broj 11 ove sezone.

Krenulo je jako loše za Topnike i već u šestoj minuti Youri Tielemans je pogodio za Lisice i izgledalo je da će se Arsenal naći u velikim problemima. Ipak, Arsenal se uozbiljio i u 39. minuti dolaze do izjednačenja.

Willian je izveo slobodni udarac sa desne strane, ubacio je i najbolji u skoku je bio David Luiz koji glavom postiže pogodak za 1:1. Arsenal je igrao preporođeno, Wilfried Ndidi u drugoj minuti nadoknade ruši Pepea, VAR se uključio i dosuđen je penal za Arsenal.

Alexandre Lacazette je izveo najstrožiju kaznu, Schmeichel je otišao u jednu stranu, lopta u drugu, sjajno izveden penal za 1:2, na odmor se otišlo tim rezultatom.

Arsenal je napadao, i u 52. minuti završavaju posao. Dobra akcija preko desne strane, lopta se odbija do Nicolasa Pepea i on zakucava loptu za 1:3. Do kraja Leicester je pokušao par puta ali nije bilo gola.

Leicester je ostao treći sa 49 osvojenih bodova, a Arsenal ostaje deseti sa 37 bodova.