Barcelona u drugom poluvremenu razmontirala Elche, Pjanić igrao 45 minuta

Fudbaleri Barcelone rutinski su pobijedili Elche rezultatom 3:0 u zaostalom meču prvog kola španske Primera lige.

Može se reći da je Barcelona imala jako lagan posao ali nije sve izgledalo tako. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0 i izgledalo je da će Barcelona još jednom da se oklizne.

Od prve minute na terenu je istrčao naš reprezentativac Miralem Pjanić, ali ga je Ronald Koeman, u svrhu promjene taktike, izveo na poluvremenu i ubacio je ofanzivca Ousmanea Dembelea.

Barca je u drugom poluvremenu krenula silovito i  u 48. minuti  lijep gol postiže Lionel Messi, a Messi je i u 69. minuti još jednim sjajnim potezom matirao gostujućeg golmana i povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Jordi Alba na asistenciju Martina Braithwaitea u 73. minuti.

Ovom pobjedom Barcelona je prišla na minus dva u odnosu na Real koji je na drugom mjestu i na minus pet u odnosu na Atletico Madrid koji ima i utakmicu manje.