Elvedina Muzaferija na Svjetskom prvenstvu ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja

Na Svjetskom prvenstvu skijašica Elvedina Muzaferija danas je ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.

Na Svjetskom prvenstvu u Kortini dame su danas vozile alpsku kombinaciju. Nakon prve vožnje Muzaferija je zauzela 26. mjesto u superveleslalomu, sa zaostatkom od 2.69 sekundi za liderkom Federicom Brignone, prije starta slaloma.

U drugoj vožnji Muzaferija nije mnogo riskirala. Uspjela je, za razliku od 11 skijašica prije sebe, završiti vožnju, a na kraju je imala zaostatak 8:99 za svjetskom prvakinjom, Mikaelom Shiffrin.

Mikaela Shiffrin je velelslomsku i slalomsku utrku završila sa vremenom 2:07:22, a iza su ostale Petra Vlhova (+0.86) i Michelle Gisin (+0.89).

Pored toga, Muzaferiji je danas išlo na ruku i to što je čak 18 takmičarki pogriješilo i odustalo tokom današnjje kombinacije, prenosi Sport Centar.