“Kiša golova” Arsenal u sjajnom meču pobijedio Leeds

Arsenala je u spektakularnom meču na svom Emirates pobijedio ekipu Leedsa rezultatom 4:2.

Susret je obilježio Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang koji je postigao hat-trick. Topnici su bolje otvorili meč i već u 13. minuti golom Aubameyanga dolaze u prednost od 1:0, Gabonac je sa bijele tačke u 41. minuti postigao drugi gol za svoj tim i donio im veliko vodstvo. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti, Bellerin je iskoristio asistenciju Ceballosa i pogodio za 3:0.

U nastavku Arsenal nije puštao “gas”, Aubameyang je postigao četvrti gol za svoj tim, čime je kompletirao hat-trick. Leeds se probudio u 58 minuti, Pascal Struijk postiže pogodak i smanjuje 4:1. Helder Costa je u 69. minuti postigao drugi pogodak za Leeds. Izgledalo je da bi se Leeds mogao vratiti ali ipak na kraju rezultat je ostao 4:2 za Topnike.

Artetin tim je uspio upisati izuzetno važnu pobjedu, a oni nakon ovog kola imaju 34 osvojena boda, šest manje od Liverpoola koji je na četvrtom mjestu. Leeds se nalazi na poziciji broj 11 sa 32 boda.