NBA: Durant predvodio Brooklyn Netse do pobjede protiv bivše ekipe Golden Statea

Kevin Durant vodio je Brooklyn Netse do pobjede 134-117 protiv bivše ekipe Golden State Warriorsa.

Dvostruki NBA prvak se vratio nakon tri utakmice, koje je propustio zbog karantine. Durant je odigrao svoju prvu utakmicu u gostima kod bivše ekipe Golden Statea od prelaska u Brooklyn.

On je ubacio 20 poena i uhvatio pet skokova, pomogao mu je Irving sa 23 poena, a Harden je  dostavio 19 poena uz 16 asistencija. Najefikasniji kod “Ratnika” je bio Curry sa 27 poena.

Durant je u Warriorsima proveo tri sezone, a dva puta je s ovom ekipom uzeo prsten prvaka NBA, 2018. i 2019. godine.

Utah Jazz je i dalje ekipa sa najboljim omjerom u ligi (22-5), a sinoć su “ugasili” “Vrućinu” sa 112:94. Prošlosezonski prvak Istoka Miami Heat, pao je u trećoj četvrtini, u prvih šest minuta nisu uspjeli postići ni jedan poen. Jazzere je do pobjede vodio Donovan Mitchell sa 26 poena, a kod Miamija je najefikasniji bio Kevin Dunn sa 23 poena.

New York Knicks savladali su Houston Rocketse 121-99, Immanuel Quickley postigao je 22 poena, uključujući tri ključne trojke u drugom poluvremenu za Knickse.