NBA: Lakersi prekinuli niz poraza, Miami bolji od Jazzersa

Aktuelni prvaci NBA lige, Los Angeles Lakersi, prekinuli su niz poraza.

“Jezeraši” su izgubili četiri meča zaredom, a savladali su sinoć Portland Trail Blazerse u svom Staples Centeru, 102:93.

Gosti su u drugom poluvremenu imali blagu prednost, ali krajem treće četvrtine Lakersi su ubacili u brzinu više, napravili preokret i došli do veće prednosti, koju nisu ispuštali do kraja meča.

Prvake je do važne pobijede za vraćanje samopouzdanja predvodio LeBron James koji je isporučio 28 poena i imao 11 skokova, veliku podršku mu je dao Dennis Schroeder koji je postigao 22 poena. S druge strane, Portlandu nije pomogla ni izvrsna partija Damiana Lillarda koji je postigao 35 poena.

Miami je ubilježio petu pobjedu za redom i to trijumfom nad ekipom s trenutno najboljim omjerom u NBA, Utah Jazzom. Rezultat je glasio 124:116, a sjajno izdanje je pružio Jimmy Butler sa 33 poena i 10 skokova, dok je kod poraženih je najefikasniji bio Donovan Mitchell sa 30 poena.