Dani Olmo u posljednjim minutama donio pobjedu Španiji

Nogometaši Španije su golom u posljednjim minutama susreta uspjeli ostvariti pobjedu na gostovanju u Gruziji u susretu 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Španci su gostovali u Tbilisiju, a od 44. minute su bili u problemima kada je Khvich Kvaratskhelia matirao De Geu i rezultat je glasio 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gruzijci su se odlično branili do 56. minute kada Španija dolazi do poravnanja. Ferran Torres je poravnao na 1:1, a sve do sudijske nadoknade se činilo da će Španci kiksati i uzeti samo bod u ovom susretu.

Ali, u 90+2. minuti Dani Olmo je sa ivice kaznenog prostora sjajno šutirao i pogodio za konačnih 2:1.

Danas su u terminu od 18 sati odigrana još tri meča. Danska je razbila Moldaviju sa 8:0, Engleska je slavila u Albaniji sa 2:0, dok je Armenija pobijedila Island rezultatom 2:0.