Federer daleko od prave forme: Švicarac neočekivano eliminisan u četvrtfinalu Dohe

Jasno je da Roger Federer nakon duge pauze nije više onaj stari, te da će mu trebati neko vrijeme da se vrati u optimalnu formu.

Potvrdu za to smo dobili i danas u Dohi, gdje je Švicarca u četvrtfinalu turnira porazio Gruzijac Basilashvili sa 2:1 u setovima.

Nije najbolje Federer ušao u meč, već u prvom gemu je dozvolio Gruzijcu brejk šansu, koju on ipak nije iskoristio.

Brzo se potom razigrao Švicarac i u četvrtom gemu stigao do brejka, te je lagano do kraja seta sačuvao prednost i slavio sa 6:3.

Drugi set je donio bolju igru Basilashvilija, koji dva puta oduzima servis slavnom Rogeru i dobija set sa velikih 6:1.

I u odlučujućem trećem setu Basilashvili je nastavio parirati Federeru i zadavati mu dosta problema. Vidio se nedostatak snage i energije kod Federera, koji nailazi na velike probleme u sedmom gemu, u kojem je spasio čak tri brejk lopte, ali na kraju i sačuvao svoj servis.

U tome nije uspio nešto kasnije, kada Basilashvili pravi brejk i stiže do 6:5, nakon čega ga i potvrđuje i slavi pobjedu sa 7:5 u odlučujućem setu, prenosi Sport Centar.