London je crven, Arsenal nakon preokreta porazio Tottenham

Ekipa Arsenala je nakon preokreta slavila protiv Tottenhama u velikom derbiju Sjevernog Londona rezultatom 2:1.

Arsenal je puno bolje otvorio meč i imao je nekoliko jako dobrih šansi da dođe do prednosti, a kako to ide u nogometu kad to nisu uradili stigla ih je kazna.

Igrala se 33. minuta i lopta se nakon jednog opasnog napada Tottenhama odbila do Lamele koji je spektakularnim udarcem rabonom matirao nemoćnog Lena. Definitivno ovo je bio jedan od najljepših golova sezone i ovaj pogodak će sigurno da se vrti po svim špicama Premiershipa.

Činilo da će prvo poluvrijeme završiti vodstvom gostiju, ali pred sami kraj prvog dijela Odegaard postiže svoj prvi ligaški gol za Arsenal i donosi im poravnanje uoči poluvremena. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Arsenal je nastavio da napada i u nastavku utakmice, te došao do zaslužene pobjede. Pobjedu Arsenalu donio je Lacazette u 64. minuti s bijele tačke, a ranije je Sanchez srušio upravo francuskog napadača.

Do kraja utakmice Spursi su ostali sa igračem manje jer je dva žuta kartona u vrlo kratkom periodu dobio Erik Lamela.