Premijerligaški tim Engleza razočarao navijače protiv Švicarske

Jedan od najvećih favorita na Evropskom prvenstvu do 21 godine, Engleska, poražena je na startu takmičenja od Švicarske rezultatom 0:1.

Engleska, koja je na Euro povela ekipu sačinjenu gotovo kompletnu igračima iz Premier lige, razočarala je svoje navijače na startu.

Englezi su u startnoj postavi imali Arsenalove Eddija Nketiaha i Emilea Smith-Rowea, Chelseajevog Calluma Hudson-Odoija, Evertonovog Toma Daviesa i još pregršt igrača sa iskustvom u Premier ligi, no ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

Švicarci su jednim golom došli do pobjede, a on se dogodio 12 minuta prije kraja kada je Dan Ndoye pogodio za veliki trijumf ove selekcije na startu Evropskog prvenstva.

U ovoj grupi nalaze se još selekcije Hrvatske i Portugala koje će svoj meč prvog kola igrati u nastavku današnjeg programa, prenosi Sport Centar.