Turska šokirala Nizozemsku na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Nogometaši Turske su u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u grupi G iznenadili i savladali Nizozemsku rezultatom 4:2.

U spektakularnom meču u Istanbulu heroj je bio Burak Yilmaz koji je postigao hat-trick. Turska je odmah krenula agresivno, Yilmaz je već u 15. minuti doveo Tursku u vodstvo, a potom je u 34. realizovao penal za 2:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Turska nije imala namjeru da stane. Već na početku drugog poluvremena dolaze do 3:0 ali ovaj put strijelac je Hakan Calhanoglu u 46. minuti.

Nizozemska se pokušala vratiti u život i skoro su uspjeli prvo Klaasen u 75. minuti smanjuje na 3:1, a minutu kasnije samo de Jong smanjuje na 3:2. Izgledalo je da ćemo gledati neizvjesnu utakmicu do kraja ali Yilmaz se u 81. minuti pobrinuo da tri boda ostanu u Turskoj, te je kompletirao hat-trick.