Manchester United nakon preokreta savladao Tottenham u Londonu

Manchester Uniteda je nakon preokreta savladao Tottenham u velikom derbiju 31. kola engleskog Premiershipa a rezultat je glasio 1:3.

Prvo poluvrijeme nije bilo baš zanimljivo i prvi bitan detalj viđen je tek u 35. minuti kada je Pogba sjajno uposlio Cavanija, a ovaj pogodio za 1:0, no sudija je nakon VAR intervencije poništio gol jer je McTominay ranije faulirao Sona.

Pet minuta Tottenham pravi jako lijepu akciju koju na kraju golom kruniše Son. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

U drugom poluvremenu Manchester United je igrao puno bolje, a Crveni đavoli do poravnanja stižu u 57. minuti kada je Fred pogodio za 1:1, a potpuni preokret gostima je donio Cavani golom u 79. minuti.

Do kraja meča treći gol za Crvene đavole postigao je Greenwood, pa je Manchester United smanjio zaostatak za Cityjem na 11 bodova, a uz to imaju i utakmicu manje, dok je Tottenham ostao na sedmoj poziciji sa 49 osvojenih bodova.