Skroman učinak Nurkića u pobjedi Blazersa, Drummond se povrijedio u debiju za Lakerse

Portland nastavlja pobjednički niz, tim iz Oregona u Detroitu je upisao četvrtu pobjedu zaredom.

Tek u prvom poluvremenu domaći Pistonsi su bili ravnopravan protivnik, da bi ih u drugom Trail Blazersi pregazili i slavili s konačnih 101:124.

Jusuf Nurkić je imao skromnu večer. Za nešto više od 20 minuta u igri, bh. centar je zabilježio po šest poena i skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

U njegovom timu je najefikasniji bio Damian Lillard (33 poena), strijelce Pistonsa je predvodio Jerami Grant (30).

Andre Drummond sinoć je debitovao za Los Angeles Lakerse, ali ipak neće po dobru pamtiti prvi nastup u dresu aktuelnih prvaka NBA lige. Jedan od najboljih centara lige zbog povrede palca na nozi napustio je parket u trećoj četvrtini meča protiv Milwaukeeja i više se nije vraćao u igru.

Odigrao je 14 minuta i za to vrijeme postigao četiri poena, uz dvije asistencije i jedan skok.

Bucksi su kao gosti savladali Lakerse (kojima su odranije povrijeđeni James i Davis) s glatkih 97:112, uz dobro izdanje Jrue Holidaya (28 poena) i Giannisa Antetokounmpa (25 poena, 10 skokova). Kod domaćih se istakao Montrezl Harrell (19 poena), piše Sport Centar.