WBA demolirao Chelsea na Stamford Bridgeu

Fudbaleri Chelseaja doživjeli su pravu katastrofu na svom stadionu, izgubili su od već prežaljenog West Bromwich Albiona rezultatom 2:5.

Chelsea je bio veliki favorit u ovom susretu i tako su i počeli ovaj susret i veću 27. minuti dolaze do prednosti. Lopta je došla do Pulišića i on pogađa za 1:0. Sve je izgledalo da će WBA doživjeti potop ali dva minuta kasnije Thiago Silva dobija drugi žuti karton i isključenje. Gosti su to iskoristili do kraja poluvremena i okrenuli rezultata.

Matheus Pereira u 45+2. i 45+4. minuti okreće rezultat na stranu WBA. Na odmor se otišlo rezultatom 1:2.

WBA nije stajao i nastavljaju svoj pohod na gol Plavih. Za totalnu katastrofu Chelsea pobrinuli su se Callum Robinson i Mbaye Digne koji pogađaju u 63. odnosno 68. minuti. Mount je u 71. smanjio na 2:4, da bi konačan rezultat postavio Robinson u 90+1. minuti.

Veliko iznenađenje za ekipu Thomasa Tuchela.