Damir Džumhur predao meč na startu Challengera u Portugalu

Damir Džumhur predao je meč na startu Challengera u Portugalu protiv Pedra Souse pri rezultatu 4:0 za Portugalca u trećem odlučujućem setu.

Džumhur je u trećem gemu prvog seta oduzeo servis Sousi, a odmah nakon toga spasio je tri brejk lopte, da bi u sedmom gemu napravio novi brejk. U naredna dva gema nijedan teniser nije zadržao svoj servis, a to je bilo dovoljno bh. teniseru da dobije set sa 6:3.

Sousa je na startu drugog seta napravio brejk, ali Džumhur se brzo vratio tako što je u četvrtom gemu oduzeo servis Portugalcu. Oba tenisera su do kraja držala svoj servis i nisu protivniku dozvolili nijednu brejk priliku, a u taj brejku Sousa je bio bolji sa 7:4.

Sousa je napravio brejk na početku trećeg odlučujućeg seta i poveo je sa 3:0, a nakon toga bh. teniser tražio je medicinsku pauzu. Džumhur se pokušao završiti meč, ali je odmah potom izgubio svoj servis i predao je meč nakon sat i 40 minuta igre, piše Sport Centar.