Ermedin Demirović postigao pogodak u pobjedi njegovog Freiburga

Freiburg je danas ostvario gostujući trijumf protiv Kolna od 1:4,a naš reprezentativac Ermedin Demirović je postigao svoj peti gol u ovoj sezoni Bundeslige.

Freiburg je već u 18. minuti poveo, prvi gol je postigao Petersen, da bi bh. reprezentativac na asistenciju Grifa pogodio samo dva minuta poslije i već je bilo 0:2. Jarčevi su se mogli u potpunosti vratiti u meč pošto su u 50. minuti preko Anderssona smanjili na 1:2, a u 62. minuti Ondrej Duda je promašio jedanaesterac.

U sudijskoj nadoknadi Koln dolazi do gola, ali je on poništen jer ja Hector rukom spustio loptu svom saigraču koji je postigao gol. Kolnu se sve ovo odbilo od glavu pa Freiburg preko Griffa i Schmida postiže dva gola i postavlja konačnih 1:4.

Naš reprezentativac Demirović je na terenu proveo 57. minuta.

Koln će izgleda ove sezone u Cvajtu, jer je ostao pretposljednji sa 29 bodova, ali ima i utakmicu više od svih konkurenata, a od Herthe čak i dvije. Freiburg je deveti sa 44 boda.