Jedini pravi predstavnici ove države: Faruk Vejo osvojio zlatnu medalju u Beogradu

Šesnaestogodišnji Faruk Vejo, član BJJ kluba, na sjajan način predstavio je Bosnu i Hercegovinu na zahtjevnom turniru iz brazilske jiu jitsue.

Takmičenje je održano u Beogradu.

Vejo je na takmičenju na kojem je učestvovalo 387 takmičara iz 18 zemalja uspio usvojiti prvo mjesto i zlatnu medalju.

Iako je otišao u stariju kategoriju, bh. sportista sve borbe je završio predajom protivnika. U finalnom meču Vejo je pobijedio predstavnika Makedonije kojeg je prisilio na predaju napravivši arm bar polugu na ruci.

Nakon svjetske medalje u Abu Dhabiju ovaj mladi sportista nastavio je da niže pobjede i na drugim takmičenjima, a trud i zalaganje očito se isplatilo, prenos N1.