Radnik nakon poraza od Sarajeva ispao iz lige

Ekipa Sarajeva je ostvarila sigurnu pobjedu, koja im je dovoljna da osiguraju drugu poziciju na kraju sezone, ekipa iz Bijeljine se ovim porazom oprostila od društva najboljih.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja i rezultat je glasio 0:0. U drugom poluvremenu Sarajevo kreće silovito. Mrežu Radnika načeo Jasmin Mešanović pogotkom glavom u 60. minuti.

Svega četiri minute kasnije domaćin je na Koševu udvostručio prednost, Jukić je pogodio prizemnim šutem iskosa sa 15-tak metara. Kapiten Sarajeva Velkoski je zatim bio precizan s bijele tačke u 69. minuti za konačnih 3:0.

Radnik kolo prije kraja ima tri boda manje od Krupe, ali Krupa ima bolji međusobni skor tako da je avantura u Premijer ligi za Radnik ove sezone okončana.

Ekipa Sarajeva je osigurala drugu poziciju.