Sarajevo savladalo Borac i po sedmi put osvojili Kup BiH

Nogometaši Sarajeva osvojili su Kup Bosne i Hercegovine nakon što su danas poslije boljeg izvođenja penala savladali Borac.

Bordo timu je ovo bio sedmi osvojeni Kup u historiji.

U prvom poluvremenu nije bilo nešto puno uzbuđenja, a igralo se uglavnom na sredini terena. Prva velika šansa viđena je tek u 33. minuti kada je Čavić ubacio, a Mehanović iz blizine loptu poslao pored gola Sarajeva.

Bordo tim je uzvratio Jukić je imao veliku šansu, ali je i on šutirao pored stative Borca. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Borac je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu kada je Vranješ šutirao direktno u Kovačevića, a u 66. minuti se desila najbolja šansa na utakmici. Mešanović je izašao sam ispred Lakića, zaobišao ga i šutirao, ali je Ćosić loptu izbio s gol-linije te tako spriječio čist pogodatak napadača Bordo tima.

U 78. minuti zaprijetio je i Fanimo odličnim udarcem iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo preko gola Lakića.

Uslijedili su penali u kojem su sretniji i spretniji bili igrači Sarajeva, Bordo tim je pogodio četiri a Borac jedan.