Švedska sa bijele tačke srušila Slovačku

Reprezentacija Švedske slavila je minimalnu pobjedu nad Slovačkom rezultatom 1:0 i tako došla nadomak plasmana u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Šveđani igraju jako dobro, prvo su otkinuli bod Španiji u prvom kolu, a danas su slavili protiv direktnog rivala u borbi za nokaut fazu.

Prvo poluvrijeme bilo je jako siromašno i jedno od najslabijih na ovom Evropskom prvenstvu. Nije bilo skoro nikakvih prilika, ali ni uzbuđenja.

Nastavak donosi nešto bolju i otvoreniju igru na obje strane, što je donijelo i prilike. Odličnu intervenciju upisao je Martin Dubravka u 60. minuti kada je Ludwig Augustinsson šutirao glavom sjajno.

Ipak, golman Slovačke je skrivio penal u 76. minuti i tada smo vidjeli jedini gol na utakmici. Siguran je bio Emil Forsberg sa bijele tačke za veliku pobjedu Šveđana.

Švedska će u posljednjem kolu igrati protiv Poljske, dok će Slovaci odmjeriti snage sa Špancima.