Rođeni neporaženi i u Švedskoj

Veležova evropska bajka se nastavlja. Rođeni neporaženi napuštaju Švedsku, odigrali su neriješeno u gostima kod Elfsborga (1:1) i svakako se imaju čemu nadati pred revanš meč trećeg pretkola Konferencijske lige.

U 32. minuti Boras Arena bila je na nogama, a Velež je golom Slaviše Radovića poveo 1:0.

Šveđani nisu dugo čekali, do poravnanja dolazi već dvije minute poslije. Strijelac je Frick.

Najviše prilika moglo se vidjeti u prvom poluvremenu kada su i “pala” oba pogotka, kao i u prvom dijelu drugog poluvremena.
Već od 50. minute tempo igre je značajno pao, igralo se na sredini terena bez velikih prijetnji po oba gola. Larssonov pokušaj iz slobodnog udarca u 51. minuti prohujao je pored stative, a zatim je Pršeš šutirao iznad gola Elfsborga. Opasno je bilo za Rođene u 62. minuti, ali Bogdanović je na vrijeme istrčao i spriječio Šveđane da dođu u mat poziciju.

FK Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ferreyra, Pršeš, Hasanović, Ovčina, Anđušić, Ćosić, Zajmović.

Elfsborg IF: Ronning , Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Holst, Alm, Frick, Okkels.

Velež i Elfsborg igrat će uzvratni susret na Grbavici idućeg četvrtka, a bolji tim će snage u play-offu odmjeriti sa boljim iz dvomeča Lluzern:Feyenoord