Cmiljanić u nadoknadi donio pobjedu Sarajevu protiv Slobode na Koševu

Sarajevo je u dramatičnom finišu došlo danas do pobjede nad Slobodom.

Domaćin je na Koševu u uvodnim minutama meča 17. kola m:tel Premijer lige BiH djelovao bolje, imao terensku inicijativu, ali konkretnije prilike nije uspio stvoriti.

Sve se uglavnom svodilo na neuspješne ubačaje sa strane, koje je odbrana Tuzlaka bez problema rješavala.

No, opasno je zaprijetila Sloboda u 38. minuti. Brzonogi Osmić je pobjegao čuvarima i istrčao sam pred Dizdarevića, ali mladi golman bordo tima nogom je odbranio njegov šut iz blizine.

Kod Sarajeva tek vrijedi izdvojiti pokušaje Velkoskog i Kurdića sa ruba šesnaesterca, ali oba puta su pucali pravo u dobro postavljenog golmana, kao i Dženis Beganović na drugoj strani.

U većem dijelu drugog poluvremena također se nije moglo mnogo toga vidjeti.

Sarajevo je pokušavalo udarcima sa distance, Sloboda čekala šansu u kontranapadima.

Konkretnu priliku za bordo tim imao je rezervista Varešanović u 73. minuti nakon dobrog pasa u prostor, ali šutirao je preko gola Tuzlaka.

Isti igrač u šansi je sedam minuta kasnije, ali lagano to brani Bukvić.

I kada se činilo da će susret biti zaključen remijem, bordo tim dolazi do pogotka vrijednog tri boda.

U nadoknadi je Sarajevo odigralo dobru akciju, Oremuš sjajno centrirao, a na pravom mjestu rezervista Boris Cmiljanić, koji glavom u petercu poentira za konačnih 1:0.