Prvak kaznio promašaje fenjeraša: Borac remizirao sa Radnikom u Bijeljini

Aktuelni prvak naše države remizirao je sa fenjerašem u 18. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je u Bijeljini podijelio bodove sa Radnikom, a susret je završen rezultatom 1:1.

U Bijeljini je Radnik odigrao zaista dobro poluvrijeme, a priliku da ga dovede u vodstvo protiv Borca u 32. minuti je propustio Ivan Šubert.

Istrčao je iskusni stoper sjajnu kontru, primio pas Motike s desne strane, ali je onda promašio iako je bio usamljen pred golom Četkovića.

Prijetio je Radnik još nekoliko puta preko Motike i Pantelića, ali siguran je bio Četković na golu Banjalučana.

Borac je imao dvije šanse u prvom dijelu. Šut Kulašina sa 20-ak metara u 19. minuti dobro je odbranio golman domaćih, dok je Lukić u 36. minuti pogodio prečku, prenosi Sport Centar.

Meleg je pokušao u 53. minuti iz slobodnog udarca, no pogodio je samo živi zid.

Divnu akciju Blagojevića i Motike lijepim golom je krunisao je Pantelić za 1:0 u 55. minuti. Desetak minuta poslije odbrana Borca napravila je veliku grešku, ali šut Motike na kraju na gol crti glavom je zaustavio Vojnović.

Četković je napravio novu veliku grešku u 69. minuti, međutim kolosalnu šansu je promašio Todorov.

Tri minute poslije na drugoj strani odličan šut Melega iz slobodnjaka odbranio je Hodžić. Nedugo nakon toga Živković je poslao loptu pored gola domaćih.

Borac je nastavio napadati, a u novoj šansi našao se Lukić u 78. minuti, ali i njegov udarac zaustavio je Hodžić.

Pantelić je u 82. minuti šutirao pored gola, ali je u 87. minuti Lukić pogodio za 1:1 nakon greške odbrane Radnika.

U finišu Radnik je mogao do pobjede, ali je Pantelić pogodio stativu.