Zmajevi gube od Španije nakon prvog poluvremena, postigli historijski pogodak

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi nakon prvog poluvremena od Španije u utakmici prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva (2:1).

Ovo je debitantski nastup za Zmajeve, tako da je gol protiv Španaca u Groningenu bio historijski.

Odmah na početku utakmice Španci su imali dvije šanse preko Lozana, ali oba puta intervenisao je golman Dujmović.

Nedugo nakon toga Arnautović je na drugoj strani prijetio pokušajem iz teške pozicije. Španija je povela u trećoj minuti. Gomez je ostao sam i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

Strijelac gola za Španiju propustio je jednu veliku šansu. Dujmović je još jednom odbranio u četvrtoj minuti.

Pokušao je i Radmilović na jednoj, a Borja na drugoj strani. Aladžić je imao veliku priliku u sedmoj minuti, no Borja je spasio sa gol-linije.

Campos je iskoristio grešku Ivankovića u osmoj minuti i udvostručio je prednost Španaca. Dvije minute poslije Lozano je pogodio stativu, a Dujmović je zaustavio China.

U šansi je bio i Esteban, a onda su izabranici Ive Kreze smanjili na 2:1. Bošković je iz drugog pokušaja došao do historijskog gola za Zmajeve.

Španci su nastavili napadati i kreirati šanse. Dujmović je imao još jednu sjajnu intervenciju u 18. minuti, u kojoj su naši protivnici došli do novog gola i poveli sa 3:1. Strijelac je bio Lozano.

Ivanković je bio neprecizan u nastavku, a do odlaska na odmor promjene rezultata nije bilo, prenosi scsport.ba.