Hana Hadžiavdagić i Amra Džeko zajedno na utakmici u Milanu

Bh. influenserka Hana Hadžiavdagić-Tabaković i manekenka Amra Džeko večeras su zajedno pratile utakmicu Milan-Inter.

Hana je podjelila fotografiju na instagramu s njom.

Predivno i jedinstveno iskustvo prisustvovati derbiju u Milanu. Hvala Amra Džeko i Edin Džeko“, napisala je Hadžiavdagić-Tabaković.

Mnogima se dopala fotografija, a sasvim očekivana uslijedilo je mnogo pozitivnih komentara.

“Dvije lijepe, ma najljepše Sarajke”; “Dive”; “Divne ste cure”, samo su neki od komentara.

Derby della Madonina pripao Milanu

Derby della Madonnina odigran je u 24. kolu italijanske Serije A, a Milan je nakon preokreta pobijedio velikog gradskog rivala sa 1:2.

Nastupe su upisali i reprezentativci Bosne i Hercegovine, Edin Džeko i Rade Krunić.

Mreža Milana tresla se u desetoj minuti kada je pogodio Denzel Dumfries, ali sudija je poništio pogodak zbog ofsajda.

Nerazzurri su imali dobru šansu u 26. minuti kada je Nicolo Barella poslao loptu malo pored gola. Nakon toga šutirao je Dumfries, ali je Mike Maignan to odbranio.

Rossoneri su zaprijetili preko Sandra Tonalija u 35. minuti, međutim odbranio je Samir Handanović njegov udarac.

Lautaro Martinez je pokušao tri minute poslije, ali na kraju je Inter samo dobio korner, a upravo nakon toga Ivan Perišić je sjajno pogodio za 1:0. U finišu prvog dijela u dobroj šansi našao se Džeko.

Tonali je na startu drugog dijela probao dalekometni udarac, a lopta je prošla malo pored gola.

Milan je imao nešto više loptu u svom posjetu, a Inter je branio prednost stečenu u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli izdržati do kraja.

Olivier Giroud je u 75. minuti jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za izjednačenje. Samo tri minute poslije iskusni francuski napadač je postigao novi pogodak i donio prednost Rossonerima.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Milan je došao do velike pobjede. U posljednjim trenucima Theo Hernandez je dobio crveni karton.

Milan je tako prišao na bod prvoplasiranom Interu, koji ima i utakmicu manje.

Džeko je igrao od prve minute i svih 90 proveo na terenu, dok je kod Milana u 80. minuti u igru ušao Rade Krunić, koji je zaradio i žuti karton.