Poluvrijeme u Viljnusu: Zmajevi pred odlazak na odmor istopili prednost Litvanaca

U toku je pauza nakon prvog poluvremena u Viljnusu, gdje reprezentacija Bosne i Hercegovine trenutno gubi od Litvanije sa 34:32.

Otvorili su domaći utakmicu serijom 6-0 i teško je BiH održavala priključak.

Nakon nešto više od šest minuta igre Litvanci stižu do prve dvocifrene prednosti (16:5).

Do kraja prve dionice BiH smanjuje na 20:12, a onda i na otvaranju druge igraju dobro momci Vedrana Bosnića.

Stigli su do 25:20, ali nakon toga se Litvanci uspijevaju odlijepiti na krilima raspoloženog Dimše.

Održavali su sigurnu prednost Litvanci i kroz gotovo cijelu drugu četvrtinu, ali na minut i po do kraja Atić ubacuje važnu trojku i BiH dolazi do 34:29.

Potom gube Litvanci loptu u narednom napadu, a onda im je dosuđen i nesportski faul!

Atić je ubacio jedno od dva bacanja, a potom je napravio korake u novom napadu. Ostalo je 34:32.

Dimša je već ubacio 13 poena, dok su kod BiH sa po 7 najbolji Atić i Sulejmanović.

Treba podsjetiti da je iza Zmajeva težak dan, pošto su tek danas, nekoliko sati prije utakmice, doputovali u Viljnus.

Prvobitno BiH nije ni željela putovati na ovaj meč zbog loše sigurnosne situacije, ali FIBA nije željela odgoditi meč, prenosi Sport Centar.