Zmajevi na poluremenu vode protiv Litvanije uz sjajnu podršku sa tribina

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine vodi na poluvremenu protiv Litvanije u utakmici trećeg kola grupe F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo (41:36).

Izabranici selektora Vedrana Bosnića imaju fantastičnu podršku sa tribina tuzlanskog Mejdana.

Na početku utakmice viđeno je dosta grešaka na obje strane, ali BiH je igrala veoma agresivno.

Zmajevi su bili sjajni u odbrani, a poveli su na početku sa 8:2. Trojkom Gegića oko četiri minute prije kraja naša reprezentacija je otišla prvi put na +9 (15:6).

Izabranici selektora Vedrana Bosnića nastavili su sa sjajnom igrom i prvu dionicu dobili sa 21:13.

Litvanci su u drugi period ušli poenima sa slobodnih bacanja, kada je Dalmantas bio siguran.

Gosti su u prvih pet minuta druge dionice napravili dvije serije, a drugu je prekinuo Halilović, kada je lijepo pogodio za 28:24.

Tri minute prije kraja druge četvrtine, Litvanci su nekoliko puta skočili u jednom napadu i na kraju poravnali na 31:31, nakon čega je selektor Bosnić tražio još jedan time-out.

Poslije time-outa Zmajevi su zaigrali mnogo bolje. Poenima Muse i Halilovića otišli smo na +5 (37:32) oko minutu i po prije kraja prvog dijela utakmice.

Olisevicius je vratio Litvance trojkom, a nakon toga siguran je oba puta bio Gegić sa linije slobodnih bacanja.

Potom je ukrao jednu loptu i zakucao za 41:35 i podigao sve na noge. Na kraju je prvi dio završen sa 41:36.