Grci i u Tuzli nadigrali Zmajeve za oproštaj naše reprezentacije od plasmana na SP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovina eliminisana je u predbaražu za Svjetsko prvenstvo.

Zmajevi su i u drugom meču, koji se večeras igrao u tuzlanskom Mejdanu, poraženi od Grčke.

Naša selekcija dobro otvara meč, golovima Jozinovića i Haseljića ostvaruje minimalno vodstvo (1:0, 2:1), ali Grci nakon toga prave preokret uz nekoliko odbrana Boukovinasa i pogotkom Boskosa dolaze do prednosti od 2:4.

Zmajevi ipak ne dozvoljavaju gostima da se odlijepe, da bi konačno napravili preokret i ponovo poveli u 23. minuti, kada Herceg pogađa za 10:9.

Međutim, zahvaljujući greškama u organizaciji napada našeg tima, Grci brzo vraćaju vodstvo, a zatim i sa dva uzastopna gola Boskosa dolaze do prednosti od 10:12.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvrijeme.

Početkom drugog dijela meča uslijedila je rezultatska klackalica, da bi gosti stisnuli gas i serijom 6-1 otišli na distancu od 17:22 u 46. minuti.

Tada je postalo kristalno jasno da se Zmajevi neće plasirati u narednu rundu baraža, gdje sada Grke čekaju Crnogorci.

Večerašnji meč na koncu je zaključen rezultatom 26:28.

Najefikasniji u redovima BiH bili su Alen Ovčina i Damir Kadrić (po pet golova), dok je u gostujućoj selekciji briljirao Theodoros Boskos sa čak deset golova. Boukovinas je skupio 13 odbrana, a Burić sedam u našem timu.