Bh. sirena Lana Pudar i danas zlatna na Otvorenom prvenstvu Turske!

Danas je nastavljeno Otvoreno prvenstvo Turske u plivanju, a novi sjajan rezultat ostvarila je Lana Pudar.

Najbolja bh. plivačica je na olimpijskom bazenu u gradu Edirneu osvojila prvo mjesto u disciplini 100 metara slobodno uz vrijeme 56.66.

Pudar je tako postavila i novi državni rekord za djevojčice do 17 godina.

Sutra je na rasporedu i treći dan Otvorenog prvenstva Turske, a naša Lana će nastupiti u jutarnjim kvalifikacijama u kojima će probati da izbori još jedno finale.

Podsjetimo,  Lana je i u finalnoj utrci u disciplini 50m delfin na Otvorenom prvenstvu Turske jučer osvojila prvo mjesto.

Ostvarila je vrijeme 26.73, što je bolje od nacionalnog rekorda Turske i rekorda ovog prvenstva.

U turskom gradu Edirne u periodu od 13. do 17. aprila održava se Otvoreno prvenstvo Turske.

Na ovom prvenstvu učestvujei naša najbolja plivačica Lana Pudar u pratnji trenera Gorana Grahovca i Damira Đedovića.

Iako je u punom trenažnom procesu, Lana je prvog dana prvenstva otplivala dvije vrlo kvalitetne utrke.

U jutarnjim kvalifikacijama Lana se plasirala u finala u disciplinama 50m delfin i 200m slobodno.

U disciplini 200m slobodno Lana je također plivala A finale, te je s vremenom 02:04.57 osvojila četvrto mjesto u apsolutnoj kategoriji i postigla najbolje vrijeme u kategoriji juniorki.