Zrinjski pobjedom u hercegovačkom derbiju najavio dodjelu pehara i proslavu titule

Zrinjski je slavio večeras u hercegovačkom derbiju nad Širokim Brijegom sa 1:0 i tako napravio idealan uvod za dodjelu pehara novom prvaku i fešti koja je uslijedila nakon toga na stadionu pod Bijelim brijegom.

Na startu prvog meča 28. kola m:tel Premijer lige BiH dobru priliku su imali gosti, ali šut Vukoje je izblokiran u zadnji trenutak.

Zatim je Bilbija zaprijetio s druge strane nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali glavom je loše šutirao iz sjajne pozicije.

Bašić je uputio pravi projektil sa više od 20 metara u 20. minuti, ali Miškić je sjajno intervenisao.

Blizu pogotku Zrinjski je bio u 34. minuti, kada je Medić pogodio Bosančića prilikom intervencije, zamalo je to bio autogol.

Domaćin do pogotka dolazi u 59. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu Širokog lopta je došla do Ćorluke, koji preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa suprotni ugao gola gostiju za 1:0.

Nakon što su Plemići poveli, ritam utakmice znatno je opao i prave prilike su izostale.

Vrijedna pomena tek je šansa za Bilbiju u 84. minuti, kada je kapiten Mostaraca pogodio vanjski dio mreže.

Do kraja susreta tako je ostalo 1:0. Uslijedila je dodjela pehara i medalja, a zatim i fešta navijača Zrinjskog, novog prvaka BiH, prenosi Sport Centar.