Fenomenalna Lana Pudar šesta na Svjetskom prvenstvu!

Lana Pudar najbolja bosanskohercegovačka plivačica osvojila je šesto mjesto u finalnoj utrci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima.

Bh. sirena je završila dionicu od 200 metara za 2:07:85 i tako osvojila mjesto šesto mjesto.

Summer McIntosh (Kanada) osvojila je zlatnu medalju sa isplivanim vremenom 2:05.20, druga je bila, Hali Flickinger (SAD) sa vremenom 2:06:08. A bronza ide u Kinu za Yufei Zhang (2:06:32). Regan Smith (SAD) bila je četvrtka (2:06:79), a Elizabeth Dekkers peta. Australijanka je otplivala dionicu 200 metara za 2:07:01.

Dankinja Helena Bach imala je sedmo vrijeme 2:08:12, baš kao i domaća predstavnica Boglarka Kapas iz Mađarske.

Mlada Mostarka osvojila je osmo mjesto na 100 metara delfin prije tri dana, a već sutra iza 10 sati je očekuje borba za polufinale discipline 50 metara delfin.

Pudar je imala četvrto vrijeme od svih učesnica koje su izborile finale današnje utrke.

Inače, Purder je jedina plivačica koja u svom gradu nema olimpijski bazen.