Lanu Pudar danas očekuje novi nastup na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas pred sobom ima novi nastup na Svjetskom prvenstvu u velikom bazenu koje se održava u Budimpešti.

Pudar će se takmičiti u disciplini 200 metara delfin, a njena utrka počinje od 10 sati i 9 minuta.

Ukoliko se bh. sirena plasira u polufinale, novi nastup očekuje se večeras od 19:18 ili 19:25, ovisno u koju polufinalnu skupinu bude smještena.

Bh. sirena je, podsjetimo, prije dva dana osvojila osmo mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u velikom bazenu (100 metara).

Ovo je bio Lanin debi u seniorskoj konkurenciji.

Sjajna Mostarka je jučerašnju polufinalnu utrku isplivala u vremenu 57.67 i uspjela je ostvariti peto vrijeme u drugoj kvalifikacionoj grupi, a ukupno je bila sedma.

Nakon odličnih rezultata u četvrtfinalu i polufinalu, Lana je izborila finale kao ubjedljivo najmlađa takmičarka i tako još jednom pokazala da je apsolutni svjetski talent.

Finalnu utrku Pudar je isplivala u vremenu 58.44 što je bilo dovoljno za osmo mjesto.

Prvo mjesto i titulu prvakinje svijeta osvojila je Torri Huske iz Sjedinjenih Američkih Država s vremenom 55.64.

Mlada Mostarka je već upisala maestralan uspjeh plasmanom u finale, a danas je to i poboljšala zauzevši osmo mjesto.

Na ovom prvenstvu nastupit će još u disciplinama 50 i 200 metara delfin.

Inače, Lana je najmlađa takmičarka na Svjetsko seniorskom prvenstvu i jedina plivačica koja nema olimpijski bazen u svom grad.