Video/ Pogledajte snimak finalne utrke naše sjajne Lane Pudar

Lana Pudar ponovo je zablistala i osvojila je šesto mjesto u finalnoj utrci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima.

Bh. sirena je završila dionicu od 200 metara za 2:07:85 i tako osvojila mjesto šesto mjesto.

Najmlađa učesnica finala petnaestogodišnjakinja Summer McIntosh briljirala je i osvojila zlato na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima u Budimpešti.

Kanađanka je dionicu 200 metara delfin isplivala za 2 minute, 5 sekundi i 20 stotinki i tako postavila novi svjetski juniorski rekord.

Druga je bila Hali Flickinger (SAD) sa vremenom 2:06:08. A bronza ide u Kinu za Yufei Zhang (2:06:32). Regan Smith (SAD) bila je četvrtka (2:06:79), a Elizabeth Dekkers peta. Australijanka je otplivala dionicu 200 metara za 2:07:01.

Dankinja Helena Bach imala je sedmo vrijeme 2:08:12, baš kao i domaća predstavnica Boglarka Kapas iz Mađarske.

Mlada Mostarka osvojila je osmo mjesto na 100 metara delfin prije tri dana, a već sutra iza 10 sati je očekuje borba za polufinale discipline 50 metara delfin.

Pudar je imala četvrto vrijeme od svih učesnica koje su izborile finale današnje utrke.

Poslije osmog mjesta u disciplini 100 metara delfin, danas je mlada Mostarka šesta na svijetu u istoj disciplini ali na 200 metara.

Pogledajte finalnu utrku na 200 metara delfin u videoprilogu.