Zmajevi s golom zaostatka otišli na poluvrijeme, Pukki nam i ovaj put “zagorčava život”

Završeno je prvo poluvrijeme u Helsinkiju, a Finska trenutno u meču Lige nacija vodi sa 1:0 protiv Bosne i Hercegovine.

Opet je gol protiv našeg državnog tima postigao Temmu Pukki, koji je u 45. minuti pogodio iz penala.

Prethodno je i poništen jedan gol domaćinu, a BiH nije napravila pravu šansu u dosadašnjem toku utakmice.

Nešto su bolji bili Zmajevi u prvih desetak minuta utakmice. Imali su inicijativu, ali potom je bolje zaigrala Finska i u 14. minuti imala prvi opasan napad.

Loše je reagovala odbrana BiH tada, ali Dennis Hadžikadunić je na kraju blokirao Nissilu.

Minut poslije je poništen gol Finske zbog ofsajd pozicije. Odigrali su tada sjajnu akciju po lijevoj strani, Pukki je asistirao, ali je prethodno bio u ofsajdu.

Prvu polušansu BiH je imala tek u 37. minuti. Tada je Miralem Pjanić iskosa s desne strane šutirao, ali je izblokiran.

Nakon kornera, iz kojeg je centrirao Pjanić, Edin Džeko glavom šutira preko gola.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Šehić zaustavlja jako dobar šut Pukkija iskosa s desne strane, a naš golman je odbranio i udarac Loda dvije minute poslije.

U 45. minuti je sudija Nicolas Walsh, nakon što mu je to sugerirano iz VAR sobe, dosudio penal za Fince zbog igranja rukom od strane Sanjina Prcića, koji je tako izblokirao udarac Rasmusa Schullera.

Pukki je preuzeo odgovornost i postigao gol za 1:0.