Novak Đoković sedmi put osvojio Wimbledon!

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković slavio je na još jednom izdanju Wimbledona, po sedmi put.

Đoković je u finalu bio bolji od Australca Nicka Kyrgiosa, i to nakon preokreta, rezultatom 3:1.

Po setovima rezultat je bio 4:6, 6:3, 6:4 i 7:6.

Kyrgios je u prvom setu pokazao da je spreman dočekao ovaj meč, bio je dosta ubjedljiv uz nekoliko efektnih poteza.

Nakon što je stigao do vodstva 3:2, servirao je odlično i zadržao i stečenu prednost.

Drugi set ipak donosi mnogo boljeg Đokovića, pogotovo u igri na svoj servis, a Srbijanac ovdje uspijeva poravnati na 1:1.

U trećem setu prelomni momenat se desio kada je Novak poveo 5:4 i tu je sve bilo gotovo što se ovog seta tiče.

Četvrti set donosi dosta podjednak tenis, ali i smirenog Đokovića i, po običaju, nervoznog Kyrgiosa.

Na kraju se otišlo u taj-brejk, nakon 6:6, a tamo srbijanski predstavnik pokazuje kvalitet više i sa 7:3 osvaja set za konačnu pobjedu 3:1 i naslov prvaka prestižnog turnira, njegovog 21. Grend Slema u karijeri.